Dotyczy: Android
Tryb awaryjny w systemie Android tymczasowo wyłącza aplikacje innych firm i uruchamia urządzenie z domyślnymi aplikacjami systemowymi. Jeśli aplikacje często ulegają awarii, urządzenie działa wolno lub bez ostrzeżenia uruchamia się ponownie, trybu awaryjnego można użyć do usunięcia aplikacji sprawiających te problemy. Trybu awaryjnego można użyć również do ręcznego usunięcia oprogramowania destrukcyjnego i niechcianych aplikacji z urządzenia.
Poniższe kroki podano w celach informacyjnych i mogą się różnić w zależności od producenta urządzenia. Szczegółowe instrukcje można uzyskać w witrynie pomocy technicznej producenta urządzenia lub kontaktując się z działem pomocy technicznej producenta urządzenia.
Wybierz jedną z następujących opcji:
Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż na ekranie pojawi się opcja wyłączenia.
Stuknij i przytrzymaj opcję Wyłącz, aż pojawi się komunikat Uruchom ponownie w trybie awaryjnym.
Urządzenie uruchomi się ponownie w trybie awaryjnym i nie wczyta żadnych aplikacji innych firm. Następnie można odinstalować aplikacje sprawiające problemy. Przejdź do opcji Ustawienia > Aplikacje, aby odinstalować aplikację.
Aby uruchomić ponownie w trybie normalnym, wyłącz i włącz urządzenie.
Wyłącz urządzenie z systemem Android.
Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aby uruchomić urządzenie.
Gdy tylko pojawi się ekran startowy, naciśnij i przytrzymaj przycisk zmniejszenia głośności, aż urządzenie uruchomi się w trybie awaryjnym.
Urządzenie uruchomi się ponownie w trybie awaryjnym i nie wczyta żadnych aplikacji innych firm. Następnie można odinstalować aplikacje sprawiające problemy. Przejdź do opcji Ustawienia > Aplikacje, aby odinstalować aplikację.
Aby uruchomić ponownie w trybie normalnym, wyłącz i włącz urządzenie.
Czy ten artykuł był pomocny?